Запрошуємо до участі!

Положення про проведення

обласного конкурсу патріотичного спрямування для студентської молоді

«Я -Українка!»

 

І. Загальні положення

 

Обласний конкурс патріотичного спрямування для студентської молоді «Я – Українка!» (надалі – Конкурс).  проводиться на виконання Обласної програми патріотичного виховання молоді на 2012-2016 роки, затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 24 листопада 2011 року № 10.

 

ІІ. Мета та завдання Конкурсу

 

2.1. Метою Конкурсу є підтримка обдарованої талановитої молоді, збереження, відродження та популяризація традицій української культури у формуванні світогляду та духовності підростаючого покоління, набуття цілісного сприйняття образу жіночої краси, залучення до участі у патріотичному русі, а також виховання духовних, морально-етичних цінностей, любові до України, рідного краю.

2.2. Завданням Конкурсу є привернення суспільної уваги до проблеми патріотичного та духовного виховання молоді; формування почуття патріотизму, поваги та любові молодих людей до Батьківщини; формування активної життєвої позиції, позитивних життєвих установок (прагнення до духовної і фізичної досконалості, здорового способу життя, гармонійного розвитку особистості), основ духовної культури та естетичного смаку; надання можливості представникам талановитої молоді реалізувати свій творчий потенціал.

 

ІІІ. Організатори Конкурсу

 

3.1. Організаційне забезпечення підготовки та проведення Конкурсу покладається на комунальний заклад «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради.

 

3.2. Організатори Конкурсу:

– розробляють план заходів щодо підготовки і проведення Конкурсу та забезпечують його виконання;

– визначають кількісний і персональний склад журі Конкурсу;

– забезпечують поширення інформації про проведення Конкурсу, його зміст та умови участі на території м. Запоріжжя та Запорізької області із залученням засобів масової інформації, а також оприлюднення результатів Конкурсу;

– приймають заявки-анкети на участь у Конкурсі;

– організовують церемонію нагородження переможців Конкурсу.

 

ІV. Терміни та місце проведення Конкурсу

 

4.1. Комунальний заклад «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради приймає заявки-анкети на участь в обласному Конкурсі з 9 по 16 лютого щороку за поштовою адресою: 69005, м. Запоріжжя, вул. Патріотична, буд. 49, каб. 24, 25, 26 або на e–mail: info@ocpvm.org.ua за встановленою у додатку формою та 2 фото в електронному вигляді.

Відомості про учасників надаються з урахуванням Закону України «Про захист персональних даних».

Додаткова інформація щодо проведення Конкурсу за тел. (0612) 34-42-42, тел./факс (0612) 34-64-62.

 

4.2. Фінал Конкурсу проводиться  щорічно на початку березня.

Дата та місце  проведення Конкурсу затверджується наказ Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької  обласної державної адміністрації.

 

V. Учасники Конкурсу

 

Право на участь у Конкурсі мають дівчата віком від 16 до 25 років:

– студенти Вищих навчальних закладів І-ІІ  рівнів акредитації

– студенти Вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації

 

VІ. Умови участі у Конкурсі

 

6.1. Для участі у Конкурсі кожна з учасниць заповнює заявку – анкету.

 

6.2. Учасниці Конкурсу мають надати в електронному вигляді на розгляд журі 2 фотографії (фотографія в повний зріст та фотографія – портрет).

 

6.3. Учасниці Конкурсу мають бути присутніми на організаційних нарадах, репетиціях і майстер-класах відповідно до графіку, який доводиться до учасниць Конкурсу після завершення прийому заявок-анкет.

 

6.4. Організатори Конкурсу забезпечують учасницям, які мешкають за межами м. Запоріжжя, проживання у готелі та харчування (обід) з метою їх участі в організаційних нарадах, репетиціях і майстер-класах.

 

VІІ. Умови проведення Конкурсу

 

7.1. Конкурс проводиться у три тури: відбірковий, підготовчий та обласний.

Відбірковий тур може проводитися у двох формах: конкурсу або кастингу у період до 15 лютого щорічно за місцем навчання у м. Запоріжжя та Запорізької області.

Підготовчий тур включає збір заявок-анкет, розгляд кандидатур учасниць та здійснення підготовчої роботи для проведення обласного етапу Конкурсу.

Обласний тур Конкурсу проводиться у два етапи: півфінал і фінал.

Півфінал включає: розгляд  та оцінку надісланих до 20 лютого творів-есе та фотографій; визначення фіналісток шляхом відбору під час перегляду підготовлених учасницями конкурсних виступів: візитки «Жива традиція» та «Таланти твої, Україно!». Процес визначення фіналісток покладається на оргкомітет.

Фінал включає обов’язкову конкурсну програму та церемонію нагородження переможців, яка буде проводиться в урочистій обстановці.

 

7.2. Обов’язкова програма Конкурсу проводиться за наступними позиціями:

1) Конкурс – візитка «Жива традиція»:

– представлення хореографічної міні-композиції з елементами українського танцю в костюмах з елементами українського національного вбрання;

– дефіле по сцені, ведучі розповідають про кожну учасницю (яскраві моменти із заповненої заявки-анкети). Після дефіле учасницям пропонується відповісти на одне запитання-ситуацію. Тривалість відповіді – до 30 секунд.

2) Танцювальний Конкурс «Танок української краси»: демонстрація спільного конкурсного танцювального номеру в сучасних українських костюмах.

3) Конкурс вечірньої сукні «Жіноча врода – багатство України»: демонстрація власної краси в образі Королеви балу.

4) Конкурс «Таланти твої, Україно!»: демонстрація у довільній формі свого таланту  на сцені (вокальний жанр: національна, патріотична пісня; народна і сучасна хореографія; гра на музичних інструментах; розмовний та оригінальний жанри; театр, циркове мистецтво; моделювання суконь та зачісок; тощо). Час виступу – до 3 хвилин.

За необхідності, для конкурсного виступу допускається участь до 5-8 партнерів.

За необхідності, для конкурсного виступу учасниця може надати фонограму музичного супроводу на будь-якому електронному носії за 3 дні до генеральної репетиції.

5) Конкурс творів-есе «Перлини творчої душі» – написання творів-есе за наступними темами:

– «Героїзм в жіночих очах»;

– «Я – справжня українка!»;

– «Серце українки»;

– «Майбутнє в жіночих руках»;

«Краса України – духовність народу»;

– «Українська історія, створена жінкою…»

Твори-есе «Перлини творчої душі» надсилаються до оргкомітету разом з заявою до 20 лютого за адресою: e-mail: info@ocpvm.org.ua

 

7.4. Порядок виступу в обласному турі Конкурсу визначає організатор Конкурсу (комунальний заклад «Обласний центр патріотичного виховання молоді» Запорізької обласної ради).

VІІІ. Умови та критерії визначення переможців Конкурсу

 

8.1. Для визначення переможців Конкурсу створюється журі, очолюване головою, що затверджується наказом Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації.

 

8.2. До складу журі можуть входити фахівці в галузі культури та мистецтва, представники громадських організацій, режисери, вокалісти та хореографи (за згодою).

 

8.3.  Визначення переможців Конкурсу проводиться шляхом відкритого голосування членів журі. У разі рівності голосів, а також виникнення спірних ситуацій право вирішального голосу має голова журі Конкурсу.

 

8.4. Визначення переможців Конкурсу здійснюється за 10-бальною системою, мінімальна оцінка  -1 бал; максимальна – 10 балів.

 

8.5. По сумі всіх Конкурсів кожна учасниця оцінюватиметься за наступними критеріями:

1) Критерії оцінювання Конкурсу – візитки «Жива традиція»:

– вміння триматись на сцені;

– невимушеність та харизматичність;

– комунікабельність;

– неординарність.

2) Критерії оцінювання танцювального Конкурсу «Танок української краси»:

– техніка виконання елементів танцю;

– музикальність та відчуття ритму;

– грація та гнучкість;

– емоційність.

3) Критерії оцінювання Конкурсу вечірньої сукні «Жіноча врода – багатство України»:

– цілісність та витонченість образу;

– граціозність та невимушеність;

– індивідуальність стилю.

4) Критерії оцінювання Конкурсу «Таланти твої, Україно!»:

складність виконання номеру;

сценічна культура;

креативність та винахідливість;

цінність виступу для культурної спадщини України.

5) Критерії оцінювання Конкурсу творів-есе «Перлини творчої душі»:

– повнота розкриття обраної теми;

– оригінальність викладення;

– чіткість, лаконічність, грамотність;

– технічні вимоги: текст написання твору викладається українською мовою, друкується на папері формату Ф; (210 х297 міліметрів) з використанням гарнітури Times New Roman та шрифту розміром 14 друкарських пунктів, через 1,5 міжрядкового інтервалу, обсяг до 1500 знаків, (Постанова КМ, КМ України від 30.11.2011, № 1242 «Про затвердження Типової інструкції з діловодстві у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади», редакція від 04.02.2013)

ІХ. Нагородження переможців Конкурсу

 

9.1. Головні номінації Конкурсу: «Міс Українка», «Віце-міс Українка», «Друга Віце-міс Українка», «Міс Талант», «Міс Фото», «Міс Грація», «Міс Традиція». Переможці в даних номінаціях визначаються за підсумками фіналу Конкурсу відповідно до балів, які отримали учасниці від всього складу журі.

 

9.2. Журі визначає переможців Конкурсу в таких номінаціях:

1) «Міс Українка». Переможцем в даній номінації стає учасниця, яка пройшла всі конкурсні позиції і набрала максимальну кількість балів.

2) «Віце-міс Українка». Переможцем в даній номінації стає учасниця, яка пройшла всі конкурсні позиції і зайняла друге місце за кількістю набраних балів.

3) «Друга Віце-міс Українка». Переможцем в даній номінації стає учасниця, яка пройшла всі конкурсні позиції і зайняла третє місце за кількістю набраних балів.

4) «Міс Талант». Переможцем в даній номінації стає учасниця, яка пройшла всі конкурсні позиції і за оцінкою журі найкраще представила свій номер у Конкурсі «Таланти твої, Україно!», або показала найвищий результат в написанні творів-есе «Перлини творчої душі».

5) «Міс Традиція». Переможцем в даній номінації стає учасниця, яка за оцінкою журі найкраще продемонструвала колоритність національної культури.

6) «Міс Грація». Переможцем в даній номінації стає учасниця, яка за оцінкою журі найкраще проявила власну грацію та гнучкість в танцювальному Конкурсі «Танок української краси».

7) «Міс Фото». Переможцем в даній номінації стає учасниця, фотографія якої була найбільш високо оцінена членами журі.

Переможці Конкурсу отримають дипломи у кожній номінації та пам’ятні подарунки.

 

 Заявка на участь у конкурсі «Я Українка»

 

Начальник Управління молоді, фізичної

культури та спорту Запорізької

обласної державної адміністрації                                                  Н.Ф. Власова

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


три + = 11

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>